Varianta s toaletním papírem

Ze skupiny hráčů určíme 1 až několik "Průjmů" - tedy těch, kteří se budou snažit pochytat ostatní. Zbytek hráčů dostane 3 útržky toaletního papíru (3 životy). Po odstartování hry se ve vymezeném území snaží Průjmy chytit ostatní hráče, kteří ještě mají nějaké životy. Chytne-li Průjem někoho s toaletním papírem, jeden útržek si od něj vezme a strčí jej do kapsy.

Přijde-li hráč o poslední útržek papíru, buďto se stává také Průjmem, anebo odchází mezi vyřazené hráče. Po uplynutí časového limitu se zjistí, zda Průjem stihl všechny nakazit a tedy vyhrál, či nikoliv

 

Varianta se šátky 

I tentokrát určime 1 až několik hráčů, kteří budou Průjmem. Tentokrát se vyznačí tak, že mají šátek za pasem (liščí ocas). 

Cíl Průjmu je taktéž stejný - nakazit ostatní průjmem. Nenakažení mají znovu 3 životy - jednodušší varianta je opět se 3 útržky toaletního papíru. Chceme-li hru zpestřit, nebudeme využívat papír, ale hrát na 3 životy (fáze) vyznačené jistým postojem. Jakmile je hráč poprvé chycen Průjmem, musí se držet za zadek. Po každém chycení Průjmem má hráč 10 sekund imunitu (= drží ruku nad hlavou a může se přemístit do bezpečí). Druhé chycení znamená držení se za kolena zezadu. Po třetím chycení (ještě ne "smrtelném") se hráč drží za kotníky. Až další dotek znamená proměnu v Průjem - strčí si šátek za pas a snaží se chytat ještě nenakažené hráče.

Nenakažení mohou hru zvrátit a to tak, že Průjmu vytrhnou šátek, co má za pasem. Tím se z Průjmu stává nenakažený hráč se 3 životy. 

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 89 návštěvníků

Ohodnoťte tento článek

Štítky:   honička hra na ven pohybová hra průjem chytání liščí ocas