Utužení party při stavění věže

Hrou se dá skvěle podporovat kooperace v týmu, dorozumívání se a také se mimo jiné projeví vůdčí typy. Samozřejmě není zakázáno postavit proti sobě dva týmy, ovšem plní-li daný úkol separované každá skupinka, děti se lépe jako kolektiv utuží. V tomto případě použitá plastelína Play-Doh.

Co budeme potřebovat? Pro zjednodušenou verzi hry postačí na skupinku gumička, několik krátkých lan (mohou být i provázky nebo uzlovačka) a stavební materiál. Tím mohou být buďto kostky, ze kterých nejmenší děti běžně něco staví (obyčejné krychle, nikoliv Lego nebo Duplo), použít lze třeba i nádobky s plastelínou (viz. foto). Zkrátka cokoliv, co se dá do napnuté gumičky uchytit a vrstvit na sebe.

Jak se staví?

Na gumičku si každý člen naváže svůj provaz či lanko. Větším radit nemusíme, u menších pomůžeme nebo jim alespoň řekneme, aby si své provazy na gumičku uvázali rovnoměrně. Tím máme připravený "jeřáb", kterým bude tým přemisťovat stavební bloky. 

Každá skupinka musí postupně do svého "drapáku" uchytit každou kostku a na vyznečeném místě z nich postavit věž.

Na konci se může hodnotit, jak pěkně je stavba postavená, či jakou má stabilitu. Jasnou podmínkou by mělo být, aby stavba po dokončení vydržela stát a nezhroutila se ihned po dokončení. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 757 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář