Vánoční malování

Při pobytu v teple během zimních měsíců můžete dětem představit jednoduchou malovací aktivitu pro skupiny. Malování a hádání spojené dohromady vytvoří tuto pohodovou hru!

Velmi vhodné je na tuto hru využít tabuli, nebo alespoň flipchart. Pokud nic z toho nemáme a aktivita je pro menší počet dětí (cca do 6), vystačíme si i pouze s papírem na velkém stole či připevněným na zeď.

Na papírky si napíšeme co nejvíce vánočních symbolů, předmětů a obecně věcí, které se pojí s adventem či zimou. Papírky složíme nebo zmuchláme a připravíme do kloubouku či mísy, kde se budou losovat.

Účastníci po jednom přistupují k tabuli, vylosují si vždy jeden papírek a danou věc se snaží namalovat. Ostatní hádají, kdo jako první odpoví správně, dostává papírek, který se na konci počítá za bod. 

V příloze si můžete stáhnout PDF soubor s připravenými texty, které stačí jen vytisknout a rozstříhat.

favorite_border Přidat do oblíbených

Stáhnout přílohu

Přiložené soubory mohou stahovat jen přihlášení uživatelé! Přihlásit se

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 316 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář