Vlastní styl pro tričko

Ať už děti jedou v létě na tábor, jdou si hrát ven na hřiště s kamarády nebo jinak trávit svůj volný čas, můžete se bát o jejich oblečení. V případě tábora nabízíme pro inspiraci hned dvojí metodu pro trička na oblečení. Pokud s dětmi přímo na táboře vyrábíte oblečky a nebo chcete své dítko poslat v něčem, čemu nevadí roztrhání, čtěte dále. Uvidíte, jak se dá vyrobit zajímavý a vlastní styl pro oblečení.

Na tábory si děti často berou oblečení "na zničení". Může však nastat problém, že váš potomek si už trochu hlídá svůj zevnějšek a nebude si tak chtít vzít každé tričko. Můžete zkusit společně vytvořit zajímavý a jedinečný vzhled trička. 

Pokud naopak potřebujete inspiraci pro nějakou rukodělnou činnost na tábor nebo jinam, kde je kolektiv dětí, určitě i vám se bude následující nápad hodit.

Sešívaná trička

Tak přesně o to tentokrát půjde. Potřebujeme na to jen několik málo věcí. 

  • Alespoň 2 trička (ideálně vyřazená ze šatníku atp.)
  • Nůžky
  • Jehli a nit
  • Libovolné kusy látky

Na jeden nový kousek oblečení potřebujeme dvě poloviny různých svršků. Uděláme tedy sbírku starých triček, která následně rozstříháme na půlky. Dítě si poté z nabídky vybere dvě půlky, které si chce spolu sešít. Jsou-li trička na někoho malá, lze použít látka navíc pro nadstavení velikosti samotného trika.

Kreativnější jedinci mohou na výsledné tričko přišívat nejrůznější věci.

Jako ukázku reálných výtvorů z léta 2017 můžete vidět nejprve sešité dvě půlky triček - červenmé a bílé - výsledek dává dojem dresu "sešívané" Slavie. Nejedná se však o propagaci klubu.

A co když máme mezi tričky i starou nepoužívanou košili? I ta se dá využít, výsledek je rovněž velmi zajímavý.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,2/5. Hodnotilo 332 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář