Vlastní vánoční ozdoby

Štědrý den se již kvapíkem blíží! Jistě již má velká část rodin koupený stromeček, který co nevidět bude zdobit. Co si ho takhle ozdobit vlastnoručně vyrobeným papírovým řetězem?

Výroba není vůbec složitá. Budeme potřebovat buď několik různobarevných papírů a nebo třeba nějaké barevné reklamní letáky.

Řetěz se bude skládat z mnoha kroužků navzájem propojených.

Začneme ustřihnutím několika proužků, ideálně stejně dlouhých i širokých. Poté první slepíme tak, aby vznikl kroužek. Každý další článek řetězu již připevňujeme na konec řetězu, tedy již existujícím kroužkem provlečeme proužek, který následně stejným způsobem spojíme. 

Využíváme-li barevných papírů, je dobré nedávat dvě stejné barvy za sebe. V případě barevných letáků nemusíme tento problém řešit, každý proužek bude mít hned několik barev. 

Řetězy můžeme ozdobit jak stromek, tak i místnost či okno, například u dětí v pokoji.

Celá činnost je vhodná i pro samotné děti. Pokud máte obavy ze zranění, proužky můžete dětem nastříhat a poté je nechat řetěz slepovat.

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 352 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář