Vojáci a jejich hodnosti

Děti si rády hrají na vojáky i špiony. Tak proč to nezkusit i s hodnostmi? Motivujte malé i velké vojenskou tématikou a především u kluků sklidíte úspěch.

Hráči se rozdělí na dvě nebo více skupin. Každé družstvo dostane sadu papírků s hodnostmi, kterou si mezi sebe tajně rozdělí. Hodnosti můžou být například takovéto:

Maršál - Kapitán - Pěšák  - Minér - Špion – Bomba

Maršál je v každém družstvu právě jeden, špion musí být alespoň jeden ostatní dle volby organizátora.  Je možno dát více lístečků, než je hráčů a je pak na družstvech, které vynechají.

Nejdříve hráči pobíhají po vymezeném poli a nic se neděje. Zábava začíná teprve, když někdo někoho plácne...

Základní pravidlo hry je: Vyšší hodnost zabíjí nižší (mrtvola odchází na předem vymezený hřbitov), pokud se utkají dvě stejné hodnosti, záleží na tom kdo koho plácl. Pokud se plácli přibližně zaráz, boj zůstává nerozhodný a nikdo nevítězí. Pokud jeden plácne znatelně dříve, boj vyhrává on.

Existují ale i nějaké výjimky ve výše řečených pravidlech:  

  1. Špion zabíjí Maršála.
  2. Uvedená pravidla vůbec neplatí pro bombu. Pro bombu platí: nesmí nikoho plácnout, pokud na ni někdo zaútočí, zemřou oba dva (neplatí pro minéra, ten boj s bombou přežije). Bomba umře v každém případě!
  3. Družstvo prohrává, pokud umře Maršál a  pokud z zůstane samotný Maršál.

Pozn. Ačkoli se zdá, že tato hra je úplně náhodná, dá se zde vymyslet spousta zajímavých strategií. Je dobré hrát několik kol (samozřejmě vždy s nově rozdanými hodnostmi), aby hráči na nějakou strategii měli čas přijít.

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 530 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář