Vtipné slovní druhy

Poklidná a lehce tvořivá činnost, avšak výsledek pobaví nejednoho z hráčů a navíc se dá tato činnost poměrně dobře opakovat. Jaké zajímavé věty vzniknou vám? Kdo se bude nejvíce smát?

Každému rozdáme jeden papírek - pruh papíru, široký na napsání jednoho až dvou středně dlouhých slov (třeba 8cm) a vysoký třeba na šířku listu A4. 

Nachystáme si a třeba někam viditelně všem na oči napíšeme posloupnost slovních druhů (lepší nadepsat spíš formou otázky), třeba takto:

  1. Jaký?
  2. Kdo?
  3. Jak
  4. Co dělal/a?
  5. Kde?

Nyní začínáme. Každý na svůj list nahoru napíše "odpověď" na první bod - tedy napíše přídavné jméno. Jakmile toto splní, přehne část s textem dozadu tak, aby nebyl vidět. V momentě, kdy všichni toto udělají, posuneme papírky o jedna doprava (nebo doleva). 

Pokračujeme takto dokola, dokud neodpovíme na pátou (poslední) odpověď. Poté každý rozmotá papírek, který zrovna má a přečte výslednou větu. V případě neshody rodů není problém udělat přídavné jméno pro správný rod jako podstatné jméno. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 701 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář