Vyber si vhodné číslo

Správná volba čísla přinese každému body, ovšem jak vybrat jedinečné číslo? Děti se pokusí využít svůj šestý smysl a odhadnout ostatní hráče. Hrát mohou i dospělí, ať už s dětmi nebo jen mezi sebou. Zabaví se všichni!

Na přípravu nepotřebujeme takřka nic. Dostatek hráčů, psacích potřeb a malých papírků (kartiček). Hrát budeme několik kol.

Každé kolo bude probíhat podobně, ne-li stejně. Úkolem hráče bude napsat na papír číslo od 1 do počtu hráčů a to takové, které napíše jako jediný. Poté se lístečky vyberou (každý si svůj podepíše nebo barevně odliší) a vyskládají se na stůl tak, aby byly hodnoty vidět.

Ten, kdo napsal nějaké číslo jako jediný, získává takový počet bodů (např. je-li číslo 7 jako jediné, daný hráč získá 7 bodů). Ostatní, kteří měli tip stejný jako někdy jiný, bohužel nic nezískávají, ale ani neztrácí. Vítězí ten hráč, který po posledním kole bude mít nejvíce bodů.

Variace

Hned z předešlého odstavce může někoho napadnout, že ti, kdo mají stejné čísla, o body přichází. Pro méně krutou variantu můžeme pravidlo zmírnit a to tak, že o body přijdou jen ti, jejich číslo se vyskytlo alespoň ve čtvrtině případů, pětině, šestině atd. Zkrátka až od určitého počtu stejných čísel v daném kole budeme strhávat body.

Hraje-li větší počet hráčů (např. 25 a víc), můžeme napsané hodnoty omezi například pouze na 20, nikoliv na počet hráčů celkem.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 551 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář