Výborná hra na rozcvičku - hodina autoškoly

Tuhle rozcvičku si zamiluje snad každý. Posaďte děti za imaginární volant a jako první lekci v autoškole jim dejte slalom. Jednoduchá hra, na kterou nepotřebujete nic než dostatek lidí.

Na začátek uděláme kolečko. Každý musí mít vedle sebe dostatek místa, aby když rozpaží, lehce se dotkne rukou souseda. Nyní určíme prvního jezdce, od kterého se bude vše odvíjet.

Vybraný člověk započne svoji jízdu. Směrem doleva začne probíhat mezi v kruhu stojích lidí, zkrátka slalom. Jakmile udělá 3-4 obloučky, vybíhá další jezdec, který stál po levici prvního. Tento postup opakujeme pro každého hráče. Postupně jak budou hráči dokončovat svoji jízdu, zůstanou stát zpátky na svém místě, aby i ostatní mohli slalom dokončit. Tedy - první jezdec doběhne a to pozná tak, že již nebude mít nikoho na dosah, okolo koho by proběhl. Snažíme se z doběhnutých zachovávat stejné kolečko, jako na začátku, aby měli všichni stejné podmínky.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 445 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář