Výlety na Vysočině #1: Ořechov - Jabloňov

Kategorie: Výlety

Malebná a ne příliš dlouhá trasa. Asi tak by se dala v krátkosti charakterizovat cesta vedoucí po turistické modré z Ořechova do Jabloňova.

Chystáme-li výlet pro skupinu dětí a děláme k němu i motivaci, jenž celou cestu odstartuje scénka, po několika ujitých metrech můžeme zastavit u rybníka v Ořechově, kde je kulatý stůl a lavičky. Dále už opustíme civilizaci a pouštíme se do přírody.

Velká část cesty je vedena lesy a převážně stínem, což oceníme především při horkých letních dnech. Z kraje narazíme na vyhlídkové místo nad Ořechovem, odkud vede necelý kilometr dlouhá cesta na přímém slunci. Následuje ale dlouhá a lesní cesta, ve které se nám půjde rozhodně o poznání lépe. 

Za polovinou cesty u rozcestí Březejcký les se nám naskýtá výborné místo pro odpočinek, popřípadě můžeme vybalit i připravený oběd. Les je velmi pěkný, čistý a pokrytý měkoučkým mechem. 

Závěr cesty je krátce veden po poli a opět po slunci. V Jabloňově nám čekání na autobus zpříjemní pěkně zrekonstruovaná zastávka. 

Celá trasa na mapách.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 434 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář