Výlety po jižní Moravě #2: Zastávka na Macoše

Kategorie: Výlety

Podíváme se ke známé propasti Macocha severně od Brna. Cesta vede pěknou krajinou a není nijak dlouhá ani náročná.

Cestujeme-li z Brna, nastoupíme na vlak do Blanska. Dále přestoupíme na autobus linky 232, kterým dorazíme do Vilémovic. Lepší je vystoupit až na druhé zastávce, tedy za vesnicí. Přejdeme na druhou stranu a vydáme se po menší silnici. Za krátko narazíme na červenou turistickou značkou a pokračujeme už po ní. Začátek je mírně do kopce, ale po několika minutách dorazíme k propasti Macocha. Nacházíme se na horní vyhlídce. 

Naše trasa dále bude pokračovat po žluté. Nejprve po dlouhém schodišti sejdeme o několik desítek metrů níž do výše spodní vyhlídky. Tu můžeme navštívit, ale musíme se potom vrátit zpět na žlutou. V létě oceníme cestu převážně lesem a tedy stínem. Dojdeme až na rozcestí se zelenou (Nad Pustým žlebem) a odtud pokračujeme právě po zelené. Cestou mineme několik menších jeskyní a dorazíme do vesnice Suchdol. Do Vavřince je to odsud již necelé dva kilometry.

Celá trasa na mapách.cz.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 380 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář