Výlety po jižní Moravě #5: Oslavany- Zastávka

Kategorie: Výlety

Je libo trasu výletu, kterou nezdoláte za hodinku? Chcete-li pobýt v přírodě o něco déle a dostat do nohou přes deset kilometrů, zbystřete! Pokud se bojíte příliš kopcovité cesty, mohu vás uklidnit. Nejnižší a nejvyšší bod našeho výletu mají rozdíl necelých 200 metrů.

Znovu se jedná o trasu vedoucí z jedné zastávky vlaku na jinou. Osobním vlakem dojedeme do Oslavan. zde se napojíme hned na turistickou zelenou, která nás dovede až na křižovatku s modrou barvou, která pro nás bude znamenat cestu až do cíle. Kousek značky povede hned na začátku podél silnice v Oslavanech. Zakrátko ale odbočíme doleva a dostaneme se na lesní cestu.

Za více jak polovinou cesty leží obec Zbýšov. V létě se dá naplánovat zastávka a osvěžení na zdejším koupališti. Před Zastávkou ještě projdeme okrajem Babic u Rosic. Nedaleko odsud je vyhlídkové místo, kam se v případě, že máme dostatek času, můžeme zajít podívat.

Cílový bod je vlakové nádraží v Zastávce, které potkáme poměrně brzy po příchodu do obce. 

I tentokrát si můžete celou trasu otevřít na mapách.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 521 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář