Výlety po jižní Moravě #9: Za zvířátky do Obory

Kategorie: Výlety

Že se dá absolvovat pěkný výlet či procházka přírodou přímo v Brně? Z Kohoutovic do Jundrova se dostanete prakticky jen a pouze lesem. Navíc polovina trasy vede oborou Holedná, kde můžete potkat volně se pohybující muflony či daňky.

Pomocí měststké hromadné dopravy dojedeme na zastávku Jírovcova v Kohoutovicích. Odtud nám začne náš výlet. Vydáme se po zelené kolem kohoutovické Baby, sejdeme lesem z kopce kolem dubu Trojáku

Po necelých třech kilometrech se dostaneme na autobusovou zastávku Stará dálnice. Lehce frekventovanou silnici ve vhodný okamžik přejdeme a zamíříme do obory Holedná. A zde nás čeká větší část naší cesty. U vstupu narazíme na ohradu s divokými prasaty, ty zde nemají volný pohyb. V průběhu cesty můžeme ale v lesích okolo cesty spatřit menší či větší skupiny daňků či muflonů. Zvěř je plachá, je tedy téměř nemožné dostat se k nim blíže jak na několik metrů.

Můžeme se tak projít poměrně dlouho v pěkném a klidném lese s volně se pohybující zvěří a být přitom na okraji města Brna.

Trasu najdete tradičně zde.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 397 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář