Výprava do Mordoru!

Kategorie: Výlety

Stejně jako se Frodo vydal do Mordoru zničit prsten, projděte jeho cestu i vy! Nástrahy po cestě jsou samozřejmé, stejně jako boje proti číhajícím skřetům.

K realizaci pochodové hry na výlet budeme potřebovat větš množství dětí. Ty rozdělíme na dvě skupiny, které by měly být početně vyrovnané. Každé skupiny se musí ujmout jeden vedoucí.

Vytyčí se trasa (například dlouhá 1km nebo od jednoho turustického rozcestníku ke druhému), na které mohou čekat skřeti. Jedna skupina se vydává napřed a představuje nyní bandu skřetů, kteří chtějí přepadnout lidské cestovatele. Těmi je právě druhá skupina, která dává první náskok. Skřeti mají za úkol se na vytyčené trase co nejvícekrát schovat někde podél cesty, odkud budou přepadat. Lidé po nějaké době vyrážejí a nijak speciálně se kolem sebe nerozhlíží. Jakmile se blíží ke skřetům, skřeti vylézají z úkrytu a snaží se přepadat. To proběhne tak, že se jednoduše dostanou ke člověku a dotknou se ho.

Lidé se ale mohou bránit a to tak, že skřeta zabijí. Dříve, než se jich skřet dotkne, musí říct "Padni jméno". Pokud se někdo z dětí představující skřety takto jmenuje, padá na zem a je zabit. Jakmile útok skončí, sečtou se počty úspěšně přepadených a pokud ještě není konec úseku, skřeti jdou opět napřed. 

Poté se obě skupiny vymění ve svých rolích, aby nikdo nebyl o nic ochuzen. Konec cesty můžeme završit symbolicky, například nějakou scénkou, ve které se obřadně zničí prsten. Samozřejmě celou cestů můžete ještě vylepšit jinými překážkami, které vás napadnou. Tohle je jeden tip na tématickou pochodovku, avšak vyžaduje větší počet dětí i vedoucích. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 509 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář