Využijte podzim naplno!

Teplé letní dny jsou na nějakou dobu pryč. Přišel nám podzim a s ním velká škála barev, které můžeme vidět okolo nás především jako opadané listí. Proč toho nevyužít a udělat tak pro děti zajímavou činnost nebo rovnou soutěž?

Děti můžeme rozdělit na několik vyrovnaných skupinek, ve kterých budou soutěžit. Jakmile odstartujeme hru, začneme stopovat čas. Dle našich časových možností nastavíme délku hry.

Po tuto dobu mohou děti sbírat z okolí co možná nejvíce listí a dělat z něj řetěz. Cíl soutěže je patrně jasný - udělat co nejdelší řetěz. 

Metodu výrobu řetězu můžeme vybrat z několika variant nebo si vymyslet zcela novou a vlastní. Pro dobrou pevnost řetězu se neobejdeme bez použití provázku. Listy můžeme buďto na provázek lepit či přivazovat. Také můžeme listům opatřit uprostřed malinkou dírku, kterou provlečeme provázek. Aby se však všechny listy nepřesunuly na jedno místo, musíme na obou stranák otvoru provázek zavázat a vytvořit tak uzlík, dostatečně velký na to, aby se do dírky na listu nevešel.

Přejít na druhou stranu

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,2/5. Hodnotilo 363 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář