Z kaštanů uděláte nejen zvířátka

S podzimem se mimo jiné také váží další tradiční výrobky. Co třeba udělat zvířátko nebo nejrůznější stvoření z kaštanů a špejlí? Pro lepší estetický dojem můžeme použít také modelínu.

Před vyráběním je nutné vyrazit ven. Dojdeme k nejbližšímu kaštanu a posbíráme několik jeho popadaných plodů. Potřebujeme-li větší množství, nezapomeneme se před odchodem z domu vybavit taškou.

Dáme se do vyrábění. Namyslíme si, co budeme chtít vyrábět. Kaštany lze použít jako třeba končetiny, trup či hlavu. Pro spojování lze nejlépe použít špejle. Ty budeme umisťovat do otvorů na kaštanech, které vytvoříme nejlépe šroubovákem. Díry nesmí být větší než samotná špejle, jinak nám tyčky nebudou držet a celý výrobek se bude vyklat.

Ve větším kolektivu dětí lze z tohoto udělat kreativní soutěž, do které můžeme zapojit i například pojmenování svých výtvorů.

Výrobky se dají nechat nějakou dobu vystavěné.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 356 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář