Žádná hudba? Posaď se!

Výborná hra dovnitř, ať už pro vyplnění času nebo jako delší program na špatné počasí. Kdo si nakonec dokáže sednout dřív na poslední židli a zvítězí?

Každý hráč si vezme jednu židli. Jakmile víme definitivní počet hráčů, jeden z nich (zcela libovolně) dá svoji židli pryč. Z ostatních utvoříme kruh tak, aby všechna sedátka byla zvenčí a dalo se na ně posadit při obcházení kruhu. Židlí tedy v kruhu bude vždy o jednu méně než hráčů.

Před začátkem utvoříme i z hráčů rovnoměrný kruh, ve kterém budou všichni natočeni stejným směrem a půjdou stejně, například po směru hodinových ručiček. Hra začíná a běží vždy, dokud hraje hudba. Tu můžeme pouštět buďto pouze z telefonu nebo pro lepší efekt z reproduktoru. Hraje-li hudba, každý hráč se musí pihybovat v kruhu v udaném směru. Jakmile hra přestane hrát, každý se snaží posadit se na židli. Poslední, kdo nezíská místo a zůstane tedy stát vypadává a určí jednu židli, kterou vyřadí spolu se sebou ze hry.

Během chůze dáváme pozor, aby se někdo nezastavoval u židle a nedostal tak výhodu v případě utnutí hudby. Každý zkrátku musí být stále v pohybu a nesmí se na táčet tak, aby si okamžitě mohl sednout. Pro rozptýlení hráčů můžeme zapnout nějakou populární hudbu, při které občas děti zapomenou na hru a nebudou tak podvádět.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 676 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář