Zapeklitá schovávaná

Přijde dětem po delší době klasická schovávaná nuda? Vždy se dá hra vylepšit něčím, co z ní udělá mnohem atraktivnější zábavu! Jak byste hledali někoho schovaného podle popisu místa, schovaném v hádance?

Ať už budeme hrát na jednotlivce či skupiny, jasným cílem je najít jako první hledaného člověka. Tentokrát však na schovávání nebude potřeba jen jeden, ale minimálně dva. Proč?

Na hru je téměř nutné přesunout se ven, ovšem máte-li k dispozici dostatek vnitřích prostor, i ty se dají použít. Důležité je, aby hráči herní oblast znali a nenacházeli se zde poprvé. Na začátek se může skrýt jeden vedoucí (dospělý, učitel atd..). Druhému řekne místo svého úkrytu. Úkolem "neschovaného" člověka je vymyslet jednoduchou hádanku, jejímž rozluštěním mohou děti zhruba zjistit, kde schovaného hledat a vyrazit do míst popisovaných hádankou. 

U starších poté můžeme hrát tak, že například vítěz (kdo první najde danou osobu) se jde skrýt a vybere si k sobě druhého, který vymyslí hádanku. U menších dětí je lepší, pokud hádanku vymýšlí někdo starší či dospělý, samotné malé děti se poté jen schovávají a hledají podle zadaných hádanek.

Inspiraci dodala "Anna Nováková".

I vy můžete přidat svůj nápad na jakoukoliv aktivitu s dětmi.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 649 návštěvníků

Článek jste již hodnotil/a. Vaše hodnocení: 2/5

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář