Ať už výlet nebo jinou jakkoliv dlouhou akci můžeme kupříkladu namotivovat na dětem dobře známý Minecraft. Pokud nevíte, oč se přesně jedná, je to počítačová hra, která je celá udělaná z nespočtu krychliček a lze ve hře postavit prakticky cokoliv. Tak tuto kretivní hru děti zbožňují!

Na toto téma se dá napasovat spousta her, tentokrát se zaměříme na určitou poklidnou činnost. Každé dítě bude potřebovat pouze papír a tužku. Uděláme si během výletu pauzu u nějaké dominanty, významné stavby nebo hradu a zde zadáme úkol. Za určitý časový limit se každý pokusí na papír zachytit danou budovu v podobě, jak by vypadal v Minecraftu. U menších dětí se snažíme ocenit sebemenší snahu, tedy obrys stavby vyplněný spoustou čtverečků. Starší v sobě mohou mít potenciál se opravdu vytáhnout. Tedy stále zachovat rovné a hranaté tvary, avšak celé zpracování posléze vypadá opravdu pěkně.

Jako bonus můžeme zadat dětem dobrovolný úkol - a to že si malůvku nechají a pokusí se podle ní stavbu vytvořit přímo ve hře. Můžeme tak docílit toho, že si dítě více stavbu zapamatují, budou vědět kde leží a ti zvídavější si další informace nebo obrázky dohledají i na internetu. 

Ohodnoťte tento článek

Průměrné hodnocení: 2,9/5. Hodnotilo 322 návštěvníků

Štítky:   Minecraft motivace progres celoroční hra