Zběsilý souboj veverek

Velmi oblíbená akční hra pro děti každého věku. Která veverka bude mít životy ostatních a tím pádem zvítězí? Ke hraní postačí pouze šátky!

Podle počtu hráčů můžeme vybrat z následujících variant:

  • buďto budeme hrát tzv. deadmatch, tedy všichni proti všem zároveň
  • nebo týmovou hru, takže rozdělíme hráče na dva a více stejně silných týmů, které hrají proti sobě
  • a nebo deadmatch na části, tedy že nejprve bude hrát jedna skupina a poté druhá.

Samotná hra probíhá následovně. Každý si dá dozadu za pás šátek tak, aby trčel do půlky stehen. Po odstartování se každý snaží soupeřům vytrhnout jejich šátek (=život). Získaný šátek si nechaji v ruce nebo si jej uváží na tělo nebo schovají do kapsy na později. Kdo nemá za pasem ani nikde jinde další šátek, umírá a jde mimo hřiště. Pokud je někomu šátek vytržen a zasažený hráč má další šátek, nasadí si jej za pás a hraje dál.

Hraje-li velká část dětí zároveň a je jich větší část již vyřazená, můžeme po určité době vyhlásit tzv. reinkarnaci. Na tuto variantu potřebujeme ale dalších několik šátků navíc. Ty rozdáme mrtvým hráčům a ti mají možnost znovu se dostat do hry. 

Vítězí ten, kdo má všechny šátky, anebo stanovíme časový limit, po jehož vypršení spošítáme, kdo má kolik šátků a podle toho rozdáme body. Lze také počítat více bodů tomu hráči, kdo má od začátku stále svůj šátek za pasem.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 700 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář