Zkažený vejce

Zabavte všechny kolem, aby si nikdo nevšiml, že má za sebou zkažené vajíčko. To jinak daného člověka pošle doprostřed.

Uděláme ze všech hráčů kruh. Ze dvou dobrovolníků postavíme jednoho doprostřed a druhého ven z kola. Člověk, jenž je venku, má navíc v ruce zkažené vejce (=PET láhev nebo jiný předmět). 

Hra začíná tak, že nosič vejce začne chodit jedním směrem dokola. Všichni stojící v kruhu sledují pouze člověka uprostřed - baviče. Ten má za úkol všechny zabavit. Říkat vtipy nebo jinak rozesmát a rozptýlit ostatní. Neustále dokola chodí člověk s vejcem. Ten ve vhodný okamžik položí vejce za někoho ze stojících v kruhu. Jestliže nosič obejde odteď celé kolo, zachrání se. Stoupne si dokola, bavič se stává nosičem a hráč, za kterým leželo vejce, se stává bavičem.

Jestliže si ale člověk všimne vejce, které za ním leží, musí ho uchopit a pokusit se dohnat nosiče. Jestliže nosič oběhne zbytek kolečka a stoupne si na místo člověka, za kterého postavil vejce, je zachráněn a nosičem se stává ten, kdo měl vejce položené za sebou. Pokud je nosič dohnán, stává se bavičem a bavič nosičem. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 672 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář