Zloděj přichází!

Pohybově nenáročná hra, při které hráči využijí hlavně lsti a také dobrého sluchu. Tiché našlapování, plížení se, nebo třeba tiché dlouhé kroky? I tyto taktiky mohou vést k úspěchu.

Uprostřed místnosti postavíme židli a pod ní misku s klíči. Zvolíme jednoho hráče, kterému zavážeme oči a posadíme jej na židli. Stane se tak strážcem klíčů.

Ostatní účastníci vytvoří kruh, každý bude od židle zdálen alespoň 8 kroků. Hráči mohou v kruhu stát nebo sedět.

Vedoucí hry oznámí "Zloděj přichází!" a vybere hráče, který se nyní stává zlodějem, který chce ukrást klíč. V tuto chvíli strážce ví, že může naslouchat a pokusit se odhalit zloděje. Jestliže uslyší nějaký zvuk, mlže tím směrem ukázat. Jestliže jeho prst ukazuje na zloděje, získává strážce bod a odhalený zloděj se stává hlídačem. Jestliže zloděj úspěšně získá klíč, vrací se zpět na své místo s klíčem. 

Po uplynutí časového limitu nebo získání všech klíčů se sečtou body. Za odhalení zloděje je vždy 1bod, za každý uloupený klíč jsou 2 body.

Hru můžeme po čase zpestřit tak, že zaráz mohou být vybráni 2 nebo více zlodějů. Hlídač tak musí být více ostražitý. 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 190 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář