[VIDEO] Zpráva ve vodě

Schovávání různých hádanek, šifer či klíčů se může po čase poněkud opakovat. Co takhle umístit papírek nebo lehký předmět někam, kam se děti dostanou až po vykonání úkolu? Zajímavá menší hra pro děti.

Potřebujeme umístit šifru, hádanku nebo nějaký klíč tak, aby se k němu člověk jen tak nedostal, ale musel něco splnit? Vezmeme si příklad zprávy na papírku.

Papírek poskládáme do malého útvaru a přilepíme na dno menší plastové misky. Připravíme si druhou, podstatně větší, nádobu, kterou naplníme buďto vodou, šťávou, čajem nebo jen obarvenou vodou (lze připojit historku k původu tekutiny).

Ať už se jedná o soutěž skupin nebo zkrátka jde jen o splnění třeba na čas, nachystáme velkou nádobu plnou tekutiny a do ní dáme dnem vzhůru plavat menší misku s papírkem přilepeným na dně. Každý z týmu nebo pouze jednotlivec u nádoby s pitím dostane brčko a po odstartování času nebo závodu je úkol pro děti jasný - vypít obsah nádoby co nejdříve a dostat se tak ke zprávě uvnitř malé misky.

Pozor ale na zbytek tekutiny, který se může po kompletním vypití a nadzvednutím malé misky vylít do hrnce - i tuto trošku je nutné vypít.

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 558 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář