Výsledek hledání

Skauting je i dnes užitečný, říká poslanec Petr Gazdík

Poslanec a předseda hnutí Starostové a nezávislí - Petr Gazdík - má za sebou již určitou politickou kariéru. Před ní coby učitel na základní škole založil s kamarády skautské středisko v obci Suchá Loz. Právě o skautingu je následující rozhovor, ve kterém pan Gazdík mluví nejen o spoustě zkušenostech, jenž mu působení ve skautu dalo. Doporučil by rodičům i v dnešní době přihlásit děti do skautského hnutí?

Číst dále

Chytání předmětu lasem

Hra vhodná především jako pouťová atrakce či jako stanoviště tvořící s ostatními jakýsi celek několika úkolů na více místech. Tento úkol s tématikou vhodnou nejen na kovboje skýtá jednoznačně zadaný cíl, kterého ovšem nelze dosáhnout bez vyvinutí úsilí.

Číst dále

Jak se žije v indiánském teepee?

Jistě není potřeba dlouze popisovat vzhled takového týpí. Stan kuželovitého tvaru dosahující až několikametrové výšky. Perfektní obydlí nejen na letní dětské tábory, vidět ho lze i u některých mateřských školek, penzionů atp. Zvenku ho zná bezmála každý, jak to ale vypadá uvnitř a jak se zde žije?

Číst dále

Kdo má největší výdrž?

Dobrý způsob jak s dětmi vyplnit chvilky volného času nebo si s nimi vyzkoušet jejich trpělivost a hlavně výdrž. Otestujte si i své schopnosti, děti více ocení, pokud se zapojíte také.

Číst dále