Výsledek hledání

Svícen "sněhulák" pro zimní výzdobu

Vánoce se blíží, a každý už vymýšlí jak si to doma vánočně nebo zimně vyzdobit. Svícen ala sněhulák je jednoduchý výtvor, který si doma můžete vyrobit i s docela malými dětmi a uvidíte, že je to bude opravdu bavit.

Číst dále

Podzimní skřítci vás budou bavit

Listí ze stromů již nekompromisně mizí, ale ještě je ho tam dost na to, abyste si z něj mohli něco pěkného vyrobit. Vždyť by bylo škoda si této podzimní nádhery pořádně nevychutnat.

Číst dále

Pastýř shání stádo ovcí

Co by si počal pasáček ovcí, který by neměl své stádo? Kdo si udrží svá zvířátka u sebe a kdo je naopak dovede nejlépe získat? Procvičte s dětmi jejich postřeh, aniž by si toho všimly.

Číst dále

Mafiáni z městečka Palermo

Přesuňme se do Itálie, do přímořského města Palermo. Kdo bude v roli mafiána, který s ostatními chce ovládnout město? Zvládnou obyčejní občané a policista odhalit včas tyto záporáky a skoncovat s nimi?

Číst dále

Z kaštanů uděláte nejen zvířátka

S podzimem se mimo jiné také váží další tradiční výrobky. Co třeba udělat zvířátko nebo nejrůznější stvoření z kaštanů a špejlí? Pro lepší estetický dojem můžeme použít také modelínu.

Číst dále

Jak si vyřezat dýni na Halloween?

Tento známý anglosaský lidový svátek se již nezadržitelně blíží. Děti si budou užívat podzimní prázdniny, často inspirované Halloweenem či jiné podobné akce. Co si takhle s nimi vyrobit tradiční vyřezávanou dýni?

Číst dále

Vyrobte si podzimního ježka

Podzim tradičně provází spousta listí okolo nás. Všude samé zajímavé barvy, po nichž ale přijde pohled na holé stromy a keře. To nás ale nezajímá, my si za pomoci barevných listů něco vyrobíme!

Číst dále

Kde je Kevin?

Sám doma? Kdepak, nepůjde o žádnou schovávačku či líčení pastí. Zcela jednoduchá a nenáročná hra především pro malé děti, ale i starší se dají namotivovat a hru si nakonec užijí.

Číst dále

Paměť na co nejdelší větu

Zapamatovat si větu, kterou vytvořili všichni hráči sedící v kruhu nemusí být tak jednoduché, zvlášť pokud se začíná čím dál tím víc natahovat.

Číst dále

Sněz co jen můžeš!

Tato hra je u dětí velmi oblíbená. Jakmile ji jednou poznají tak vězte, že na ni nikdy nezapomenou a budou ji chtít hrát opakovaně. V čem spočívá? No v jezení jídla.

Číst dále

Žádná hudba? Posaď se!

Výborná hra dovnitř, ať už pro vyplnění času nebo jako delší program na špatné počasí. Kdo si nakonec dokáže sednout dřív na poslední židli a zvítězí?

Číst dále

Posílání elektrického proudu

Jak je známo, elektrický proud obíhá vždy v nějakém obvodu. Některé jeho části ale čas od času zkratují nebo se jinak zničí. To samé bude platit i v této hře.

Číst dále

Kreslené indicie

Poklidná hra, při níž se u dětí prokáže především kreativní myšlení a kreslení. Kdo přichystá nejlepší indicii a kdo bude nejlepší luštitel ostatních nápověd?

Číst dále

Připravit, zamířit, pustit!

Potrénujte mušku přesným zamířením do cíle. Že není vždy jednoduché z poměrně malé výšky pustit kuličku tak, aby spadla přesně do hrníčku, si děti vyzkouší při této hře. Soutěžit mohou i starší děti nebo dospělí, pro velkou část hráčů to bude oříšek.

Číst dále

Neprůstřelné alibi

Sjednotit odpovědi dvou lidí není vždy tak jednoduché. Zvlášť když otázky soudců (porotců) jsou nevyzpytatelné a záludné. Kdo obstojí a kdo bude muset za mříže?

Číst dále

Postavte si originální věž

Z velmi neobvyklého stavebního materiálu se pokusíme postavit co nejvyšší věž, vlastně rozhlednu, jejíž nejvyšší ochoz k rozhledu bude symbolizovat posazený marshmallow.

Číst dále

Věštění: vymyslete dětem zajímavý osud

Nejedná se sice o postup vedoucí ke správnému věštění, nenajdete zde zaručené praktiky, kterými se dozvíte pravdu, avšak pro herní činnost vám tyto nápady jistě pomohou. Vyvěštěte dětem nejrůznější věci, které je v životě potkají. Zajisté sklidíte úspěch.

Číst dále

Přiveďte elektřinu co nejrychleji do domácnosti!

Málokterá domácnost by dnes dokázala fungovat bez elektrického proudu. Postavte proti sobě dvě skupiny dodavatelů energií a nechte je soutěžit, kdo bude rychlejší při dodání elektřiny. Zabavíte takto děti při jakémkoliv čekání.

Číst dále

Každý čaroděj musí mít svoji hůlku!

Beze sporu si děti rády zahrají nějakou hru, v níž mohou používat nadlidské schopnosti. Mezi ně také patří kouzlení. A jak by takové čarování šlo dělat bez kouzelnické hůlky? Dnes si ji vyrobíme.

Číst dále

Foukací fotbálek

Představím vám hru vhodnou do interiéru. Najděte si volný stůl, okolo kterého nejsou židle, vezměte pingpongový míček a hrajte!

Číst dále

Kamufláž citronu

Chuť citrónu je velmi typická a málokdo ji dokáže snést bez mrknutí oka. Odolný jedinec bude mít v této hře jistě výhodu, avšak zábava se tím nepokazí. Kdo dokáže nejlépe kamuflovat přítomnost citronu v ústech?

Číst dále

Mandala - inspirace na kreativní činnost!

Tentokrát si ukážeme činnost, kterou můžete vyplnit relativně libovolnou dobu. Ať už potřebujete klidnou činnost na půlku odpoledne na táboře, doma zabavit potomka alespoň na hodinku nebo v nějakém kroužku vyplnit poslední hodinu vaší schůzky.

Číst dále

Krvežíznivý upír

Jednoduchá hra pro děti každého věku. Vhodná jako seznamovací hra k procvičení jmen ostatních. Dá se hrát venku i vevnitř - tedy za každého počasí.

Číst dále