Výsledek hledání

Uteč průjmu - honička

Nejen slunné dny vybízí k pohybovým aktivitám a honičkám s dětmi na venkovním prostranství. Přinášíme další možné ozvláštnění klasických honiček, kdy se děti navzájem snaží pochytat či utéci. Tématická motivace průjmu navíc rozesměje nejednoho hráče.

Číst dále

Honička PO-MA-LU

Jedna z mnoha variant pro hru, v níž určitá skupina honí jinou skupinu. Tentokrát ale půjde o to, přetáhnout všechny hráče do svého týmu. Vyhrává nejpočetnější tým na samotném konci hry.

Číst dále

Sluchová orientace - námořníci hledají maják

Námořníci na rozbouřeném moři snaží najít záchranu objevením majáku. Ten je však skryt mezi skalami, které znamenají pro lodě velké riziko. Vyzkoušejte s dětmi, jak to mají se svojí orientací podle sluchu. Podaří se někomu najít úspěšně cíl? Zajímavější jako hra na ven, ale dá se hrát i v místnosti.

Číst dále

Kdo má největší výdrž?

Dobrý způsob jak s dětmi vyplnit chvilky volného času nebo si s nimi vyzkoušet jejich trpělivost a hlavně výdrž. Otestujte si i své schopnosti, děti více ocení, pokud se zapojíte také.

Číst dále

Vybíjená - vylepšení klasické "vracečky"

Dejte dětem míč a zavelte k vybíjené. Velká většina bude nadšená, přeci jen soupeření mezi sebou děti baví. Pro libovolný počet hráčů je ideální tzv. vracečka, kdy jedna hra může trvat opravdu dlouho. Je vhodné ji hrát venku na velkém prostranství. Vylepšováky najdete na konci článku.

Číst dále

Utužení party při stavění věže

Hrou se dá skvěle podporovat kooperace v týmu, dorozumívání se a také se mimo jiné projeví vůdčí typy. Samozřejmě není zakázáno postavit proti sobě dva týmy, ovšem plní-li daný úkol separované každá skupinka, děti se lépe jako kolektiv utuží. V tomto případě použitá plastelína Play-Doh.

Číst dále

Rozzuřený opičák - obratnost a šikovnost dětí

Akční hrou děti potěšíte vždy. S několika pomůckami docílíte skvělé zábavy, která by kromě dětí jistě bavila i starší děti nebo dospělé. Opičák si chce přirozeně ochránit své banány před útočníky, avšak je omezen v pohybu.

Číst dále

Tři,tři, patnáááct!

Nic neříkající název? Vězte, že touto aktivitou si děti procvičí nejen postřeh, ale rychlost svých reakcí a v neposlední řadě také motoriku. Hra se dá hrát v místnosti i venku.

Číst dále

Nebezpečné moře

Jsme na opuštěném ostrově, nikde žádné potraviny ani pití. Jediná cesta jak se zachránit je přejít přes moře plné žraloků. Kdo dokáže těžkou cestu zdolat a kdo ne? Zkuste s dětmi tuto pohybovou hru!

Číst dále

Hra na prostředníčka

Přesnost, pečlivost a trpělivost. Kdo se dokáže dostat rychle ven ze středu kruhu a kdo naopak díky přesným hodům se prostředníčkem nestane? Velmi známá a populární hra pro různé věkové kategorie!

Číst dále

Pastýř shání stádo ovcí

Co by si počal pasáček ovcí, který by neměl své stádo? Kdo si udrží svá zvířátka u sebe a kdo je naopak dovede nejlépe získat? Procvičte s dětmi jejich postřeh, aniž by si toho všimly.

Číst dále

Mafiáni z městečka Palermo

Přesuňme se do Itálie, do přímořského města Palermo. Kdo bude v roli mafiána, který s ostatními chce ovládnout město? Zvládnou obyčejní občané a policista odhalit včas tyto záporáky a skoncovat s nimi?

Číst dále

Obrovská kalkulačka pro všechny

Skvělý tip na vyplnění nějakého kratšího časového prostoru. Delší hraní příliš nepřináší velký progres, včetně vysvětlení je aktivita zhruba na 30 minut.

Číst dále

Paměť na co nejdelší větu

Zapamatovat si větu, kterou vytvořili všichni hráči sedící v kruhu nemusí být tak jednoduché, zvlášť pokud se začíná čím dál tím víc natahovat.

Číst dále

Využijte podzim naplno!

Teplé letní dny jsou na nějakou dobu pryč. Přišel nám podzim a s ním velká škála barev, které můžeme vidět okolo nás především jako opadané listí. Proč toho nevyužít a udělat tak pro děti zajímavou činnost nebo rovnou soutěž?

Číst dále

Honička jako Tom a Jerry

Nenáročná hra na přípravu sloužící k rychlému vyblbnutí malých, ale i velkých dětí nebo dospělých. Stačí jen trochu volné prostranství nebo větší místnost a dostatek lidí.

Číst dále

Zběsilý souboj veverek

Velmi oblíbená akční hra pro děti každého věku. Která veverka bude mít životy ostatních a tím pádem zvítězí? Ke hraní postačí pouze šátky!

Číst dále

Trhači a stromy

Nezvyklý způsob trhání oblíbeného ovoce se může lehce stát zábavnou hrou. Další z tipů na akčnější hru, kde se hodí dobrá muška je tu!

Číst dále

Výprava do Mordoru!

Stejně jako se Frodo vydal do Mordoru zničit prsten, projděte jeho cestu i vy! Nástrahy po cestě jsou samozřejmé, stejně jako boje proti číhajícím skřetům.

Číst dále

Kouzelnický souboj

Dva soupeřící kouzelníci chtějí být lepší a rychlejší než ten druhý. Ne vždy je silněji vykouzlené kouzlo lepší.

Číst dále

Zkažený vejce

Zabavte všechny kolem, aby si nikdo nevšiml, že má za sebou zkažené vajíčko. To jinak daného člověka pošle doprostřed.

Číst dále

Přiveďte elektřinu co nejrychleji do domácnosti!

Málokterá domácnost by dnes dokázala fungovat bez elektrického proudu. Postavte proti sobě dvě skupiny dodavatelů energií a nechte je soutěžit, kdo bude rychlejší při dodání elektřiny. Zabavíte takto děti při jakémkoliv čekání.

Číst dále

"Králi, králi, dej vojáčka!"

Máte-li v oblibě hru "hutututu" anebo jste alespoň zastánci akčních her, ve kterých se vyplácí i taktizovat, vyzkoušejte i tuto aktivitu. Ale pozor! Nezapojujte do stejné hry malé i velké!

Číst dále

Lanové bludiště

Postavte z lan bludiště a dejte dětem za úkol v něm co nejrychleji posbírat určené předměty. Temné chodby mohou skýtat různá nebezpečí, překážky a další místa. Hráčům zavažte oči a vypusťte je dovnitř!

Číst dále

Zábavná hra na parné letní dny

Jste zrovna na táboře? Pořádáte v létě nějaké akce pro děti a hledáte inspiraci na hru s použitím vody, což skýtá možné osvěžení účastníků? Přečtěte si tento článek!

Číst dále

Začněte hrát ufobal

Ufobal je poměrně neznámý sport. Vychází z pravidel házené a hraje se s létajícím talířem (tzv. ufem), které se podobá talíři na frisbee. Ovšem ufo je menší a měkčí.

Číst dále

Ideální hra na parné léto

Hledáte inspiraci pro hru pro děti každého věku na parné odpoledne? Zahrajte si s nimi jednoduchou bitvu se stříkačkami a jistě sklidíte kladné ovace!

Číst dále

Mandala - inspirace na kreativní činnost!

Tentokrát si ukážeme činnost, kterou můžete vyplnit relativně libovolnou dobu. Ať už potřebujete klidnou činnost na půlku odpoledne na táboře, doma zabavit potomka alespoň na hodinku nebo v nějakém kroužku vyplnit poslední hodinu vaší schůzky.

Číst dále

Krvežíznivý upír

Jednoduchá hra pro děti každého věku. Vhodná jako seznamovací hra k procvičení jmen ostatních. Dá se hrát venku i vevnitř - tedy za každého počasí.

Číst dále