Hromadný odpočet - komunikační aktivita

Počítat do co nejvyššího čísla je jednoduché, že? Zdánlivě primitivní úkol se může vyvinout v záludný oříšek, na který budou členové kolektivu potřebovat určitý čas, než se s ním vypořádají.

Děti si mohou tipnout, do kolika zvládnou společně napočítat. Budou jejich odhady v řádu stovek, tisíc, miliónů? Poté můžeme vysvětlit samotnou aktivitu, která by ale neměla přesáhnout několik minut svého trvání.

Všichni se musí usadit a zůstat na svých místech - rozhled na ostatní ze skupiny je výhodou. Nikdo se ale během hry nesmí hýbat a dělat cokoliv jiného, kromě počítání. 

Kolektiv se snaží napočítat do co nejvyššího čísla. Musí říkat postupně jdoucí čísla, avšak jedno číslo nesmí říct dva lidé (ať už zaráz, nebo krátce po sobě). Jakmile zazní jedno číslo vícekrát, hra začíná od 0. 

Mezi každým vyřčeným číslem nesmí být prodleva delší jak 3 vteřiny

Ke kterému číslu se skupina dostane? 

 

Aktivita je inspirována knihou Motivační tříminutovky.

Foto: groundworkcounseling.com

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 434 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář