Hvězda a bodyguard

Na přípravu nenáročná aktivita do kruhu, která zaujme! Ukáže se jako lepší spolupráce dvojice nebo většího kolektivu? Vybíjení pěnovým míčkem nikoho nezraní, v tomto ohledu bezpečnosti se není čeho bát.

Hráči utvoří kruh, sousedé by měli mít vedle sebe místo alespoň na rozpažení rukou. Tak docílíme dostatečně velkého útvaru.

Dovnitř kruhu vstoupí dva hráči. Jeden představuje hvězdu, druhý bodyguarda. Ti, kdo tvoří kruh, se snaží pěnovým míčkem zasáhnout hvězdu. Dvojice uprostřed se tomuto snaží zabránit, bodyguard se míčku smí dotknout a odrazit jej tak do bezpečí.

Vyprší-li stanovený limit (vhodný mezi 2-4 minutami), vítězí dvojice uprostřed. Pokud někdo zasáhne hvězdu, vítězí hráči tvořící kruh a uprostřed se vymění dvojice.

Možná obměna

Hru můžeme zkomplikovat všem tvořící kruh a to tak, že před vybitím hvězdy si musí míček přihrát alespoň třikrát bez dotyku země a nabít si tak ke střele. Tohoto smí bodyguard využít k překazení souhry. Hvězda se ale ani nyní nesmí míčku dotknout. 

 

Inspirace k této hře pochází z knihy 100 zábavných pohybových hero které jsme psali dříve.

Obrázky do koláže: Betelgeuse by Tom Wildoner, wiki.mafiascum.net

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 373 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář