Společná skládačka

V jakémkoliv kolektivu se čas od času hodí zařadit na program hru pro lepší pohodu. Členové se mohou lépe poznat nebo se o sobě i něco dozvědět. Tentokrát se budeme snažit ukázat, že daná skupina má něco společného a patří k sobě.

Připravíme se velký kus kartonu nebo tvrdý papír velikosti A3 a větší (dost záleží na počtu členů skupiny) a rozstříháme jej na tolik dílků, kolik je všech lidí daného kolektivu dohromady. 

Každý dostane jeden svůj díl a ten podle nálady a vlastního uvážení vyzdobí. Následně se podle hran složí všechny díly opět dohromady tak, aby vytvořily zpět původní tvar papíru či kartonu. Složená skládačka dává jasně najevo "patříme k sobě". Takto složená skládačka symbolizuje kompletní skupinu.

Složitější varianta (pro starší)

Pro starší děti nebo i dospělé můžeme zvolit jinou variantu. Velký papír či karton necháme v celku a každý své jméno vepíše podle daného pravidla na papír. Jak? Jako když hrajeme scrabble nebo luštíme křížovku. Tedy že každé jméno bude do nějakého nějakým písmenkem zapadat. Je vhodné vždy využít co nejvíc stávajících písmen, tudíž propojit více jmen než jen své a jedno jiné. 

Podobnou hru na utužení kolektivu jsme popisovali již dříve - Sluneční paprsky.

 

Foto: Youtube, profil iGameplay1337

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 595 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář