Udělejte tohle! Udělejte tamto!

Rychlá a zábavná aktivita na rozpohybování všech dětí ve třídě či skupině. Variace na hru "Kuba řekl", ale lehce obměněná. Kdo bude nejúspěšnější soutěžící?

Snadná vyřazovací hra vycházející ze hry "Kuba řekl". Super aktivita pro třídu dětí, které chcete rychle probrat a rozproudit v nich krev. Také vhodné jako rozcvička na tábor či jen jako pohybová aktivita zařazená do jinak klidného programu.

Všichni se postaví tak, aby kolem sebe měli dostatek místa. Předvádět různé pohyby začne například vedoucí či organizátor hry. Vždy udělá nějaký pohyb, grimasu či postoj a poté řekne "Udělejte tohle!"načež všichni účastníci daný pohyb napodobí.

Pokud ale předcvičující něco udělá a poté řekne "Udělejte tamto!", soutěžící se nesmí nijak pohnout. Kdo se jakkoliv pohne, vypadává.

Zahrajte takto několik kol a vždy zvolte někoho nového na předcvičování - ať už dobrovilníka, vítěze či prvního vyřazeného z předešlého kola.

Inspirace pochází z knihy Motivační tříminutovky.

Ilustrační foto (koláž): artisticrambling.wordpress.com, volně dostupné PNG obrázky

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 472 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář