Závody s balonky

Snadná hra, v níž může vyhrát opravdu kdokoliv. Částečně odpočinková hra a zábava na odreagování pro libovolně velkou skupinu. Zahrajte si Závody s balonky buď jen chvíli, nebo s určitou nadstavbou vyplňte větší časový úsek!

Připravíme si dostatečné množství nafukovacích balonků, ideálně rozlišené po několika barvách, které budou reprezentovat jednotlivé týmy.

Hráči se rozdělí do stejně početných skupin tak, aby bylo okolo 3 soutěžících týmů

Na určenou startovní čáru se vždy postaví jeden zástupce z každého týmu a nafoukne balonek tak, aby neprasknul. Pokud praskne, dané kolo pro tým končí

Nafouknuté a nezauzlované balonky drží hráči před sebou a na povel vedoucího je pustí. Bod získává to družstvo, jehož balonek doletěl nejdál.

 

Je zcela na vás, zda určíte pozici, kde musí všichni balonek držet před vypuštěním, nebo zda je pozice čistě na každém hráči. Klidně dejte soutěžícím volnou ruku v tom, jak a odkud je vypustí (za podmínky, že musí stát na startovní čáře) a uvidíte, kdo přijde na jakou vychytávku.

Námět na hru pochází z knihy 100 zábavných pohybových her.

Obrázky v koláži: paleofx.com, pngimg.com

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,1/5. Hodnotilo 242 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář