O webu

Při finálních přípravách letního táboru 2016 jsem zjistil, že na českém internetu není k mání téměř žádná inspirace na program s dětmi, ideálně doplněná názorným obrázkem či jinou grafikou. Když už jsem na něco narazil, většinou byla stránka špatně zpracována a několik let neudržována. Proto jsem tehdy v červnu založil projekt Zabav-Děti. V listopadu se otevřela nová sekce s DIY (Do It Yourself) nápady, která slouží lidem každého věku, kteří hledají inspiraci pro tvoření. Od jara 2018 se ze sekce článků s tipy na výlety stala databáze Výletů, do níž mohou přispívat všichni!

Web a jeho obsah cílím především na rodiče, učitele, vedoucí dětských kolektivů v kroužcích (střediska volného času, skaut, atd..), ale také na trenéry sportovních oddílů, kteří organizují různá soustředění či kempy pro své svěřence a chtějí jim připravit pestrý program, který se liší od "rutinního" tréninku, na který děti dochází pravidelně. Načerpat nové nápady mohou i přímo děti, které rády něco vytváří. Pro ně je především právě DIY sekce.

Programy k inspiraci, které se na webu nachází, neberte jako striktně zadané a neměnné. Slouží především pro inspiraci a většinou se dají volně upravit do podoby, jakou zrovna potřebujete. Nemusíte zachovávat rámec nebo pojmy, které jsou u hry uvedené. Libovolně je můžete měnit tak, aby vám vše pěkně pasovalo a souhlasilo s motivací, kterou máte na schůzku/výlet/tábor nebo jinou událost stanovenou.

Ne pro všechny hry, činnosti nebo tipy na výlet platí, že jsou vhodné pro všechny děti. U některých se předpokládá například vyšší věk účastníků, určitá mentální nebo fyzická vyspělost. Ať už připravujete program pro jakoukoliv věkovou a zkušenou skupinu dětí, jsem přesvědčen, že zde nějakou inspiraci naleznete.

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.