Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hry a aktivity pro děti - inspirace pro každého

Bob a Bobek - králíci z klobouku
Pohádky

Bob a Bobek - králíci z klobouku

Pusťte si s dětmi tento český kreslený Večerníček. Králíci z klobouku kouzelníka Pokustóna se na televizních obrazovkách začali objevovat už na konci sedmdesátých let 20. století. Nyní můžete Boba a Bobka vidět ve vysílání ČT :D (art). Níže najdete díly úplně první série tohoto Večerníčku, který má hodnocení 88%! Oproti novějším dílům je to výborné číslo, jistě stojí za shlédnutí.

[PRŮZKUM] Jak se chovají děti v dopravě?
Blog

[PRŮZKUM] Jak se chovají děti v dopravě?

Nejen ve velkých městech se setkáváme s dopravou. Tento průzkum je zaměřen na to, jak děti zvládají přecházet silnice přes vyznačená místa. Jsou k tomu správně vedeny? Snaží se minimalizovat riziko úrazu, nebo se svým zdraví nevědomky hazardují? Předem děkujeme za vyplnění formuláře, budeme rádi pokud jej necháte vyplnit i samotné děti. Dotazník je anonymní.

České jazykolamy
Hry

České jazykolamy

Výslovnost nejen obtížně vyslovitelných slovních spojení a slov je dobré procvičovat právě jazykolamy. U dětí zlepší celkově jejich projev a výslovnost, dospělým se může hodit dobrá výslovnost v řadě profesí. Jak si poradíte s následujícími jazykolamy?

Had z plastových víček
DIY

Had z plastových víček

Při větší spotřebě plastových lahví a jejich víček můžete právě plastové uzávěry po vyprázdnění láhve uschovat a později si z několika víček vyrobit pěkného a libovolně barevného hada. Činnost se dá použít jak doma s dětmi, tak ive škole či nějakém kreativním kroužku.

100 HER pro rozvoj sebedůvěry
Blog

100 HER pro rozvoj sebedůvěry

Kniha je zaměřená na rozvoj sebedůvěry a sociálních kompetencí u dětí ve věku 8 - 12 let. Je rozdělena na deset různých kategorií zabývajících se rozvojem nejen sebe sama, ale také různých sociálních kompetencí. Některé hry fungují především na bázi dobrovolnosti, není u nich dobré děti do činností nutit. Vhodná inspirace nejen pro učitele, ale také vychovatele, vedoucí i rodiče!

Sloní chůze
Hry

Sloní chůze

Slon se většinou pohybuje pomalu. Při závodech se málokdo z hráčů bude pohybovat jako slon. Přidáme-li ovšem záludný prvek do závodu, rázem bude mít každý z hráčů problém běžet naplno, spíše využije sloní chůzi.

Cvrnkaná přes stůl
Hry

Cvrnkaná přes stůl

Her s mincemi se dá vymyslet poměrně velká řada. Jednou z nich je i cvrnkaná přes stůl. Dokážete přesně poslat všechny mince na protější stranu tak, aby žádná nespadla na zem? Děti si hrou procvičí nejen samotné šťouchání mincí, ale také cit pro přesnost a také trpělivost.

Výlety po jižní Moravě #10: Moravský Krumlov
Výlety

Výlety po jižní Moravě #10: Moravský Krumlov

V krátké dojezdové vzdálenosti vlakem z jihomoravské metropole se vydáme na cestu z Ivančic do Moravského Krumlova. Start i cíl je v železniční stanici. Trasa se dá absolvovat i v zimním či chladném období. V létě jistě oceníte množství lesů, kterými cestou projdeme.

Nápady na originální svíčky
DIY

Nápady na originální svíčky

Nejen o Vánocích, ale také během zimních večerů jistě přijde vhod zapálená a hřející svíčka. Navodí pohodovou atmosféru a teplo domova. Toužíte si s dětmi připravit originální tvary svíček?

Ostrov - každý jsme jiný
Hry

Ostrov - každý jsme jiný

V kolektivu dětí se mohou vyskytnout situace, kdy se někdo odlišuje od ostatních a kvůli tomu může být terčem posměchu. Touto aktivitou se dá dobře dojít k odstranění těchto neduhů ve skupině. Hra se dá využít i pro teambuilding či při seznamování nových kolektivů.