Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hry a aktivity pro děti - inspirace pro každého

Vánoční hádanky
Hry

Vánoční hádanky

Adventní čas si mnozí zpříjemňují a zpestřují různě. Vyzkoušejte spolu s dětmi tuto 5. sérii obsahující 5 vánočních hádanek. Některé zajisté uhádnete hned, s jinými si možná budete trochu lámat hlavu. Řešení najdete jako vždy na konci článku.

Barvy - procvičení představivosti a slovní zásoby
Hry

Barvy - procvičení představivosti a slovní zásoby

Každý člověk má určitou představivost i slovní zásobu. Jak ale kdo dokáže využít svého pamatováka nejen na barvy prověří tato jednoduchá hra. Vhodné pro všechny děti, od nejmenších i po ty starší.

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ - upoutávka
Blog

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ - upoutávka

Blíží se pro děti velmi krásné období - zima, sníh a také Štědrý večer a dárky od Ježíška. Ten jim jistě přinese spoustu zajímavých a vytoužených dárků. Co kdyby k nim přidal i zajímavou sadu tzv. Kreativek, se kterými děti naplno využijí svoji tvořivost. Navíc tato hračka kombinuje spolu s kreativitou i určitou dávku pohybu!

Adopce a sponzorství zvířete v ZOO
Blog

Adopce a sponzorství zvířete v ZOO

Celoročně otevřená brněnská zoo nabízí možnost si některé z chovaných zvířat adoptovat či sponzorovat jeho chov. Za roční poplatek je možné vybrané zvíře podpořit určitou částkou. Velmi zajímavá možnost pro školy a neziskové organizace, ale také pro fyzické či právnické osoby. Adopce či sponzorství nabízí i pro přispěvatele několik odměn a výhod.

Hádanky pro děti #4
Hry

Hádanky pro děti #4

Přinášíme už čtvrtou sérii hádanek pro děti. Tentokrát jsme vybrali šestici hádanek, na konci článku naleznete samozřejmě i řešení. Jak se s těmito záludnostmi popasujete vy i děti? Přijdete všemu na kloub?

Advokát - logická hra pro kolektivy
Hry

Advokát - logická hra pro kolektivy

Jistě není potřeba zdlouhavě vysvětlovat práci advokáta. Tato hra nesoucí název Advokát se hodí do kolektivu jakkoliv starých dětí či dospělých, kteří se mezi sebou alespoň trochu znají. Vhodné pro teambuilding a utužení party.

Po stopách BAROKA v Čechách
Blog

Po stopách BAROKA v Čechách

Barevně a zároveň hravě ilustrovaná kniha, která v sobě skrývá nejen pěkně popsané barokní období, ale také slouží jako užitečný průvodce při na výletech nejen po české a moravské zemi. Novinka z roku 2017 v nabídce nakladatelství Portál.

Javorová růžička
DIY

Javorová růžička

Nápadů na různé výrobky s využitím popadaného listí je spousta. Viděli jste už růžičku vytvořenou z javorového listu? Následující ilustrovaný návod vám pomůže k pěknému výsledku!

San Marino - bezpečný hazard
Hry

San Marino - bezpečný hazard

Usedněte ke stolu a zahrajte si bezpečný a bezrizikový hazard. Sázení a podobné hazardní hry často vytváří špatné návyky, proto je dobré formou této hry dětem ukázat a varovat je před potenciálním rizikem. Může se také jednat o zábavnou hru vhodnou pro odreagování od každodenního shonu.

Papírová bitva
Hry

Papírová bitva

Zejména malí kluci si často hrají na vojáky a různé bitvy. Tak tato hra je jen z poloviny tento případ. Procvičit si logické a strategické uvažování nebylo jednodušší. Zápasit proti sobě mohou různě staří hráči, jde většinově o hru náhody.