6 neotřelých velikonočních her

Kromě spousty velikonočních tradic se můžeme s dětmi zabavit i tématickými hrami. Většinou najdeme v hlavní roli vejce - největší zábavu přináší zpravidla hry se syrovým vejcem, zde je ale vhodné zvolit venkovní prostředí. Pojďme se společně podívat na několik nenáročných her vhodných na Velikonoce!

Běh s vejcem

Jedná se o naprosto klasickou hru. K ní potřebujete pouze lžíce a vejce (počet dle hráčů). Zahrát si může kdokoliv bez ohledu na věk! Stanoví se nějaký úsek, který musí každý hráč překonat s vejcem na lžíci. Lžíci smí držet každý jednou rukou a samotné vejce nesmí být přidržováno. Kdo trasu absolvuje bez pádu vejce úspěšně, vyhrál!

 

Velikonoční ťukání

Zde přichází do akce opět vejce (nejlépe syrová). Dva hráči se postaví čelem proti sobě, každý z nich v ruce drží vejce. Na pokyn oba současně špičkou vejce ťuknou do soupeřova. Komu vejce zůstane nepoškozené (a nebo výrazně méně), vyhrál.

 

Kutálení vejce

K hraní potřebujeme najít alespoň mírný kopec či svah, v opačném případě postačí i uměle nakloněná rovina (prkna, nerovnosti atp.). Každý si své vejce nějak poznačí a postaví na startovní čáru. Z ní své vejce pošle z kopce libovolným směrem. V této hře, která je částečně o náhodě i štěstí, zvítězí ten, komu vejce dojede co nejdál a zároveň se nerozbije.

 

Eggball: házení křehkým vejcem

Již dříve jsme vydali tip na zábavnou velikonoční hru. Připomeňte si ji!

 

Zkažený vejce

Tentokrát ani nepotřebujeme skutečné vejce, avšak tématika hry se naprosto hodí a navíc si hráči i trochu zaběhají a zablbnou!

 

Procvičení trpělivosti a pečlivosti

Tento inspirativní článek sice neobsahuje nikde pojem vejce, avšak malou kuličku, s níž se hra uděje, můžeme směle nahradit právě vejcem (syrové, uvařené, vyfouknuté, čokoládové,..) a rázem je na světe další zábava na Velikonoce!

 

Foto: https://www.ceskazceska.cz

 

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 3,0/5. Hodnotilo 444 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 6 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář