Výlety po jižní Moravě #4: Podél Brněnské přehrady

Pro tuto trasu nemusíme nikam z jihomoravské metropole daleko cestovat, postačí nám linkou číslo 1 dojet na Přístaviště a odtud vyrazíme. Zpáteční cestu vyřeší autobus, který jede několik minut jednou mimobrněnskou zónou, tedy cesta do centra je otázka tří zón.

Číst dále

Zapojte do motivace populární hru

Je jistě známo, že děti se daleko lépe motivují, pokud se daná hra nebo činnost odvíjí od nějaké hry nebo jiného fenoménu, který prostě děti táhne. Nemusí jít vyloženě o interpretaci hry do reality, stačí pouze danou aktivitu nasadit na danou hru a použít několik pojmů. Děti budou nadšené!

Číst dále

Výlety po jižní Moravě #3: Mor. Bránice - Ivančice

Opět se seriál tipů na výlet po jižní Moravě přiblíží Ivančicím. Tentokrát ale bude toto městečko cílovým bodem, nikoliv výchozím. Dorazíme sem z Moravských Bránic, celá trasa není delší přes 6 kilometrů a projdeme se malebnou krajinou.

Číst dále

Dát dítě do skautu?

Máte-li tu možnost, rozhodně ano! Skaut je velmi všestranně zaměřený kroužek, který dětem dá do života nejen schopnosti a dovednosti, ale také je naučí začleňovat se do kolektivu a postupem času i zastat roli lídra týmu.

Číst dále

Motivujte děti k dobrým skutkům

Plnit dobré skutky je správné. Děti bychom měli vést k tomu, aby ostatním nezištně pomáhali a nebáli se s tím podělit i s ostatními. Zapojte do kolektivu dětí nástěnku, barvy a hned uvidíte, kdo dělá dobré skutky více a kdo méně.

Číst dále