Fingerprinting - Zvířátka v palci

Fingerprinting - aktivita, která zabaví nejen Vaše děti. Procvičíte hravě řeč, motoriku, prostorovou orientaci, zrakové a sluchové vnímání, paměť a pozornost.

Číst dále

Logopedie hravě s tiskátky

To, že logopedie už dávno není "jen" o R a Ř, nejspíš většina z vás zaznamenala. Téměř u všech dětí, které na logopedii dochází, je potřeba zároveň s řečí "dopilovat" i další oblasti - hrubou a jemnou motoriku, orientaci v prostoru, zrakové a sluchové vnímání a paměť. Nedostatek v jedné schopnosti totiž do jisté míry ovlivňuje schopnosti další.

Číst dále

HRY plné nápadů a fantazie

Hledáte ucelenou knižní formu plnou nápadů na hry, kterými byste se mohli inspirovat? Tato recenzovaná kniha nabízí více jak 250 her, které s dětmi můžete hrát venku i uvnitř. Pojďme si knihu nakladatelství Portál přiblížit!

Číst dále

[PRŮZKUM] Děti v dopravě

Jak zvládají děti základní úkony při přecházení silnic či křižovatek? Dělají maximum pro své bezpečí, nebo se svým zdravým (nevědomky) hazardují? Podívejme se společně na výsledky krátkého dotazníku!

Číst dále

Jak správně načasovat logopedickou péči?

Realita dnešních dnů? Logopedické ambulance praskající ve švech. První návštěva za 2-3 měsíce, frekvence návštěv 1 krát za 3 týdny nebo dokonce za měsíc. Protrahovaná terapie, dítě ztrácející motivaci, rodiče propadající beznaději...protože úspěch se dostavuje pomalu a čas hraje proti nám.

Číst dále

Den zamyšlení - udělejte lidem radost

Na datum 22. února připadá Den zamyšlení či Den sesterství. Jedná se o mezinárodní svátek přátelství slavený především skauty a skautkami. Udělejte ostatním lidem radost třeba jednoduchým pozitivním vzkazem na chodníku.

Číst dále