Kam na dovolenou s dětmi k moři do Chorvatska?

Kam na dovolenou s dětmi k moři do Chorvatska?

Jestliže patříte k rodinám, které dávají přednost starobylým pevnostem před zábavními parky, vodopádům před nákupními centry a plážím před betonovou džunglí, pak je pro vás návštěva Chorvatska s dětmi tou pravou dovolenkovou destinací.

Číst dále
Hra s abecedou

Hra s abecedou

Rychlá hra na postřeh a správnost. Formou nenáročné soutěže si děti mohou procvičit a aktivizovat slovní zásobu, dobře se tak dá potrénovat i například učivo probírané ve škole či jiné znalosti.

Číst dále
Jak připravit staršího sourozence na příchod miminka?  Především citlivě a s ohledem na věk dítěte

Jak připravit staršího sourozence na příchod miminka? Především citlivě a s ohledem na věk dítěte

Příchod dalšího člena rodiny většinou naprosto změní zaběhlou dynamiku rodiny. A zatímco maminky a tatínci si nový přírůstek užívají plnými doušky, pro starší děti jde o poněkud nezvyklou situaci, kterou ne vždy zvládají tak, jak se od nich očekává. Vlažný až negativní přístup jim ovšem nelze vyčítat. Na vině jsou většinou špatná příprava a přístup ze strany rodičů. Co můžete udělat pro to, aby se mezi dětmi vytvořil pozitivní vztah?

Číst dále
Jak vybrat dětskou autosedačku s ISOFIX?

Jak vybrat dětskou autosedačku s ISOFIX?

Dětská autosedačka je základním vybavením, s jehož pořízením byste měli počítat ještě před narozením miminka. Protože si ho pravděpodobně budete odvážet z porodnice autem. Autosedačka pak provází vaše cestování s miminkem neustále (budete jezdit k lékaři ale i na výlety). Dětská sedačka je povinná ze zákona a zajišťuje bezpečí vašeho dítěte během jízdy. Pokud mu ovšem chcete dopřát to nejlepší, zaměřte se na sedačky s upevňovacím systémem ISOFIX. Jak vybrat dětskou autosedačku s ISOFIX?

Číst dále