Výsledek hledání

Skauting je i dnes užitečný, říká poslanec Petr Gazdík

Poslanec a předseda hnutí Starostové a nezávislí - Petr Gazdík - má za sebou již určitou politickou kariéru. Před ní coby učitel na základní škole založil s kamarády skautské středisko v obci Suchá Loz. Právě o skautingu je následující rozhovor, ve kterém pan Gazdík mluví nejen o spoustě zkušenostech, jenž mu působení ve skautu dalo. Doporučil by rodičům i v dnešní době přihlásit děti do skautského hnutí?

Číst dále

Den zamyšlení - udělejte lidem radost

Na datum 22. února připadá Den zamyšlení či Den sesterství. Jedná se o mezinárodní svátek přátelství slavený především skauty a skautkami. Udělejte ostatním lidem radost třeba jednoduchým pozitivním vzkazem na chodníku.

Číst dále

PRŮZKUM: Co nejvíce dělají děti ve volném čase?

Podle výsledků našeho průzkumu se dozvíte, čím děti nejvíce tráví čas. Mezi respondenty byli jednak rodiče dětí ale také samotné děti do věku 15 let. Překvapí vás některé výsledky? Dokázali by si představit život bez existence mobilních telefonů, počítačů a tabletů? Sdílejte tyto informace s přáteli a můžete je porovnat se svými dětmi.

Číst dále

Dát dítě do skautu?

Máte-li tu možnost, rozhodně ano! Skaut je velmi všestranně zaměřený kroužek, který dětem dá do života nejen schopnosti a dovednosti, ale také je naučí začleňovat se do kolektivu a postupem času i zastat roli lídra týmu.

Číst dále