Dát dítě do skautu?

Máte-li tu možnost, rozhodně ano! Skaut je velmi všestranně zaměřený kroužek, který dětem dá do života nejen schopnosti a dovednosti, ale také je naučí začleňovat se do kolektivu a postupem času i zastat roli lídra týmu.

Číst dále

Motivujte děti k dobrým skutkům

Plnit dobré skutky je správné. Děti bychom měli vést k tomu, aby ostatním nezištně pomáhali a nebáli se s tím podělit i s ostatními. Zapojte do kolektivu dětí nástěnku, barvy a hned uvidíte, kdo dělá dobré skutky více a kdo méně.

Číst dále

Výprava do Mordoru!

Stejně jako se Frodo vydal do Mordoru zničit prsten, projděte jeho cestu i vy! Nástrahy po cestě jsou samozřejmé, stejně jako boje proti číhajícím skřetům.

Číst dále

Vyzkoušejte některou z bobových drah

Vezměte rodinu nebo oddíl s dětmi a vyrazte na výlet, jehož zakončení bude jízda na bobové dráze. Nejedná se o sněžné boby, takže klasickou zimní jízdu na svahu můžete nahradit touto alternativou. Podívejte se na náš přehled bobových drah v ČR.

Číst dále

Technologie zatraktivní pro děti každou činnost

V dnešní době je prakticky nemožné vyhnout se modernímu pokroku. Každý má telefon či tablet, notebook nebo stolní počítač. Při vytváření činnosti pro děti však není vždy nutné se technologiím vyhnout. Můžeme je použít i výchovně a naučně.

Číst dále