Hra podle knihy: Zabíječ skavenů

Každoročně se především v létě koná velké množství letních táborů. Na některých jsou děti ve stanech, jinde zase v chatkách a nebo se jedná o příměstské tábory. Všechny tyto typy táborů ale pojí jedna věc - celotáborová hra a vůbec motivace hrát a vyhrát! Tento první článek svého druhu popisuje hru pro starší děti, nejlépe od 11 nebo 12 let nahoru. Velká jeho část je inspirována příběhem knihy Warhammer: Zabíječ skavenů, děti si tedy prochází děj na vlastní kůži. Celý program byl rozložen do 14 dnů.

Číst dále

Lanové bludiště

Postavte z lan bludiště a dejte dětem za úkol v něm co nejrychleji posbírat určené předměty. Temné chodby mohou skýtat různá nebezpečí, překážky a další místa. Hráčům zavažte oči a vypusťte je dovnitř!

Číst dále

Zábavná hra na parné letní dny

Jste zrovna na táboře? Pořádáte v létě nějaké akce pro děti a hledáte inspiraci na hru s použitím vody, což skýtá možné osvěžení účastníků? Přečtěte si tento článek!

Číst dále

Kolíčková hra na celý výlet

Další možností, jak děti zabavit v průběhu celé cesty je hra s kolíčky. Každý na začátku dostane určitý počet kolíčků na prádlo. Od této chvíli začíná hra a končí zpravidla až na konci výletu.

Číst dále

Kamufláž citronu

Chuť citrónu je velmi typická a málokdo ji dokáže snést bez mrknutí oka. Odolný jedinec bude mít v této hře jistě výhodu, avšak zábava se tím nepokazí. Kdo dokáže nejlépe kamuflovat přítomnost citronu v ústech?

Číst dále

Vyrobte si tématický převlek

Ke spoustě táborových her patří i nějaké tématické oblečky. Většinou se zapojují do výroby vlastních převleků i samotné děti, kterým pak zůstane hmotná památka a navíc se při výrobě i něco naučí.

Číst dále