Výsledek hledání

Procvičení trpělivosti a pečlivosti

Děti jsou často velmi rozdováděné a dělají věci zbrkle. Touto zábavnou hrou se děti uklidní a budou pečlivě uvažovat nad každým svým pohybem, aby měli šanci ve hře zvítězit.

Číst dále

6 neotřelých velikonočních her

Kromě spousty velikonočních tradic se můžeme s dětmi zabavit i tématickými hrami. Většinou najdeme v hlavní roli vejce - největší zábavu přináší zpravidla hry se syrovým vejcem, zde je ale vhodné zvolit venkovní prostředí. Pojďme se společně podívat na několik nenáročných her vhodných na Velikonoce!

Číst dále

Chytání rybiček

K procvičení trpělivosti a citu poslouží tématicky zaobalená hra na chytání rybiček. Každý rybář se bude snažit za pomoci speciálního prutu ulovit co nejvíce herních rybek.

Číst dále

Cvrnkaná přes stůl

Her s mincemi se dá vymyslet poměrně velká řada. Jednou z nich je i cvrnkaná přes stůl. Dokážete přesně poslat všechny mince na protější stranu tak, aby žádná nespadla na zem? Děti si hrou procvičí nejen samotné šťouchání mincí, ale také cit pro přesnost a také trpělivost.

Číst dále

Přenášení míčků do misky

Trochu trpělivosti, citu a možná i cviku. Perfektně se tímto způsobem dá porovnávat šikovnost dětí, v neposlední řádě je to ideální soutěž pro každého. Jak těžké může být přenést na lžíci ping-pongový míček? To si můžete spolu s dětmi snadno vyzkoušet!

Číst dále

Šermířský souboj dostupný pro každého!

Není novinkou, že především kluci mezi sebou často nějakým způsobem šermují. Ať už s dřevěnými klacky nebo jinými předměty. Tuhle radost jim dopřejeme formou zajímavé šermířské hry, do které se ale lehce zapojí i děvčata. Nejde přímo o samotný šerm jako o trpělivost a umění balancovat. Jak na jednoduchou šermířskou hru, ke které téměř nic nepotřebujete?

Číst dále

Eggball: házení křehkým vejcem

Čím víc se týmu daří posílání vejce, tím se obtížnost stupňuje. Aktivita zpevňuje týmového ducha. Rovněž se dá použít jako icebreaker, pokud máte skupinu lidí, kteří se doposud neznají.

Číst dále