Výsledek hledání

Stavitelé

Jednoduchá hra pro týmovou spolupráci, koordinaci a trochu prostorové myšlení. Soutěž týmů stavitelů a architektů, kteří chtějí vybudovat nejlepší stavby!

Číst dále

Šestý smysl

Jak dobře se dokáží všichni členové skupiny vcítit do ostatních a odhadnout, která věc jim vyvstane první na mysli? Děti se v kolektivu mohou ještě více poznat, také se dá těžit z již získaných informací o každém jednotlivci. Kdo bude úspěšný?

Číst dále

Dopravní zácpa

Budovat ve skupině dětí schopnost spolupráce a řešení problému je důležité. Nejen že dochází ke vzájemné komunikaci, účastníci také zjistí, že většinou platí "víc hlav - víc ví".

Číst dále

Abeceda v tašce

Kolik má abeceda písmen? Co třeba Č, Ř, Š? Možná i takové otázky zazní před aktivitou Abeceda v tašce. Bohatě se stačí zaměřit na "mezinárodní" abecedu - tedy tu, co má 26 znaků a neobsahuje znaky s háčky, čárkami a jiné diakritická znaménka.

Číst dále

Týmový kruh

Utužovat jakoukoliv skupinu lidí anebo dětí je vhodné, pokud chceme předejít rozpadu kolektivu a nebo nějakých vnitřních rozporů. Inspirujte se touto snadnou hrou, ve které se bez týmové spolupráce a domluvy prostě neobejdete.

Číst dále

Měsíc a hvězdy

Jednoduchá pohybová hra s prvky teambuildingu a také pro lepší poznání se v libovolném kolektivu.

Číst dále

Společná skládačka

V jakémkoliv kolektivu se čas od času hodí zařadit na program hru pro lepší pohodu. Členové se mohou lépe poznat nebo se o sobě i něco dozvědět. Tentokrát se budeme snažit ukázat, že daná skupina má něco společného a patří k sobě.

Číst dále

Seznamy přání

Vyloženě klidová hra zaměřená na stmelení kolektivu či lepší poznání ostatních členů. Úspěch sklidí spíše u dětí starších 8 let. Jednoduchá a snadno zopakovatelná forma hry, v jejímž průběhu lze dobře sledovat progres dané sociální skupiny.

Číst dále

Sluneční paprsky

Zářící sluníčko přináší pozitivní náladu. I když venku třeba zrovna prší a nálada každého je špatná, obrázek sluníčka ji dokáže alespoň trochu zlepšit. A co teprve, když je symbolem ukazujícím kamarádskou tvář skupiny, která se v místnosti se sluníčkem pravidelně schází?

Číst dále

Ostrov - každý jsme jiný

V kolektivu dětí se mohou vyskytnout situace, kdy se někdo odlišuje od ostatních a kvůli tomu může být terčem posměchu. Touto aktivitou se dá dobře dojít k odstranění těchto neduhů ve skupině. Hra se dá využít i pro teambuilding či při seznamování nových kolektivů.

Číst dále

Advokát - logická hra pro kolektivy

Jistě není potřeba zdlouhavě vysvětlovat práci advokáta. Tato hra nesoucí název Advokát se hodí do kolektivu jakkoliv starých dětí či dospělých, kteří se mezi sebou alespoň trochu znají. Vhodné pro teambuilding a utužení party.

Číst dále

Utužení party při stavění věže

Hrou se dá skvěle podporovat kooperace v týmu, dorozumívání se a také se mimo jiné projeví vůdčí typy. Samozřejmě není zakázáno postavit proti sobě dva týmy, ovšem plní-li daný úkol separované každá skupinka, děti se lépe jako kolektiv utuží. V tomto případě použitá plastelína Play-Doh.

Číst dále

Eggball: házení křehkým vejcem

Čím víc se týmu daří posílání vejce, tím se obtížnost stupňuje. Aktivita zpevňuje týmového ducha. Rovněž se dá použít jako icebreaker, pokud máte skupinu lidí, kteří se doposud neznají.

Číst dále

Dobré vlastnosti kamarádů

Fyzicky nenáročná hra, která donutí děti se zamyslet nad svými kamarády. Výsledek je ale pěkný a může nejednou potěšit každého, když mu bude smutno.

Číst dále

Teambuilding #5: Společné vlastnosti

Tentokrát nepůjde vyloženě o spolupráci, jako spíše o vzájemné poznání. Hru zvládnou všichni, rozdíly ve fyzické síle či psychice se zde vůbec neprojeví. Zapojit se mohou úplně všichni, bez ohledu na věk.

Číst dále

Teambuilding #4: Malování poslepu

Čtyřčlenná skupina musí pomocí jedné ruky nakreslit zadaný obrázek. Ovšem kreslit může jeden člověk a to ten, který má zavázané oči. Kdo si s tímto problémem poradí nejrychleji?

Číst dále

Teambuilding #3: Zasukovaná smyčka

Pokračujeme v seriálu o hrách, vhodných pro utužení kolektivu nebo vůbec při prvních setkání. Máme-li možnost zapojit do hry nejen malé děti, ale i starší, rovnoměrně namícháme týmy tak, aby všichni měly stejné podmínky.

Číst dále

Lodě a kormidelníci

Že doplout na vyznačené místo a získat poklad není jednoduché si vyzkouší děti na vlastní kůži. K této hře není paradoxně potřeba žádná voda.

Číst dále

Teambuilding #2: Ruce nohy

Každá skupina musí zaujmout takové postavení, aby splňovalo dané požadavky na to, kolik a kterých částí těla má být na zemi. Zasmějí se nejen děti, ale i dospělí a vyzkouší si vzájemnou spolupráci.

Číst dále